https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

معرفی دوره آموزش پیکرتراشی

معرفی هنر مجسمه سازی

معرفی هنر مجسمه سازی

آموزش مجسمه سازی در کلاس های آموزش حرفه ای مجسمه سازی و پیکر تراشی آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی

هنر مجسمه سازی زیرشاخه‌ای از هنرهای تجسمی می‌باشد که با تجسم فضایی (سه بعدی) سرو کار دارد. از گذشته‌های بسیار دور مجسمه سازی در بطن زندگی بشر با کارکردهای گوناگون حضور داشته و در جایگاه‌های گونه گون نقش‌های متفاوتی ایفا کرده است. اگر به تاریخ مجسمه سازی بنگریم، خواهیم دید این هنر چه مسیر پر فراز و نشیب و رنگارنگی را طی کرده است. از کارهای آیینی و ناتورالیستی تا کارهای انتزاعی و هنر صرف، همگی در این هنر می‌گنجند.

با ورود به دهه‌های واپسین قرن 20، آرام آرام نقاشی به عنوان سردمدار تحولات هنر آوانگارد جای خود را به مجسمه سازی می‌دهد و بر اهمیت این هنر افزوده می‌شود و امروز که در هنر معاصر شاهد تلفیق و ترکیب انواع رسانه‌های هنری هستیم، همچنان شاهد حضور پر قدرت و تأثیر گذار مجسمه سازی در فضای هنری کنونی و ترکیب آن با دیگر رسانه‌های هنری می‌باشیم.

در کلاس‌های مجسمه سازی یا پیکر تراشی، هنرجویان با اصول پایه حجم سازی فیگوراتیو آشنا شده و به تدریج و ضمن دوره‌ آموزشی با افزایش توانمندی تکنیکی خواهند توانست تا ایده‌های شخصی خویش را در آثار خود بگنجانند. این کلاس‌ها برای نیل به اهداف آموزشی مشتمل بر سه سطح آموزشی مقدماتی با هفت جلسه، متوسط با ده جلسه و پیشرفته با ده جلسه برنامه‌ریزی گردیده‌اند. همچنین دوره مبانی طراحی فیگوراتیو از مدل جهت آشنایی با اصول طراحی و آناتومی بدن نیز به عنوان پیشنیاز دوره‌ها قرار دارد تا هنرجویان بتوانند ایده‌های خلاقانه خود را در هنر مجسمه سازی پیاده سازی نمایند.

در نهایت پس از گذراندن دوره‌های آموزشی هنرجویان علاقه‌مند جهت تهیه پورتفولیو شخصی و تعمیق نگاه هنری خود می‌توانند در کلاس‌های ایده‌پردازی شرکت نمایند.

جهت شرکت در دوره‌های آموزش مجسمه سازی می‌توانید ضمن مشاهده برنامه کلاس آموزش پیکر تراشی، فرم ثبت‌نام آنلاین را تکمیل و یا بصورت حضوری جهت ثبت‌نام به آموزشگاه مراجعه فرمایید.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی

 

دپارتمان آموزش مجسمه سازی

 

 

logo-samandehi
بالا