https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

کلاس آموزش ساخت زیورآلان

معرفی دوره آموزش ساخت زیورآلات

در تعریفی عام می‌توان زیورآلات را اشیایی جهت زینت شخصی نامید که در انواع گوشواره، گردنبند، دستبند، حلقه، انگشتر و سنجاق ساخته و مورد استفاده خانم‌ها و آقایان قرار می‌گیرد. در ساخت زیورآلات از انواع فلزات گران‌بها و ارزان قیمت اعم از طلا، نقره، برنج، مس و... استفاده می‌گردد که در طراحی آن با توجه به تفاوت‌های فرهنگی از سنگ‌ها و نگین‌های مختلف استفاده می‌شود. 

دوره آموزشی ساخت زیورآلات جهت حداکثر استفاده هنرجویان به صورت کاملا کاربردی برنامه‌ریزی گردیده است تا هنرجویان بتوانند با حضور در این دوره بطور کامل با فنون ساخت انواع زیورآلات آشنا شده و مهارت ساخت آن‌ها را کسب نمایند.

از آنجا که بازار مصرف زیورآلات بسیار گسترده بوده و از جمله مشاغلی می‌باشد که پایه‌گذاری آن نیازمند سرمایه اولیه اندکی است، هنرجویان می‌توانند با تکیه بر فنون فراگرفته شده در طول دوره آموزشی " ساخت زیورآلات " در آموزشگاه آزاد هنری قدیمی که بر پایه پرورش خلاقیت و کاملا کاربردی برنامه‌ریزی گردیده است، از فروش دست آفریده‌های خود به عنوان یکی از مشاغل خانگی با حداقل سرمایه اولیه، کسب و کار خویش را راه اندازی نمایند.

آنچه در دوره آموزش ساخت زیورآلات خواهید آموخت:

- شناخت انواع ابزار در ساخت زیور‌آلات و کاربرد آن‌ها
- معرفی و شناخت انواع سبک‌های کاری در ساخت زیورآلات
- معرفی و ساخت انواع زیورآلات
- شبکه‌بری با اره مویی
- ساخت انواع قالب برای سنگ‌ها و نگین‌ها ( بیضوی، مدور، سه گوش، اشکی، چهار گوش، قاب چنگی و... )
- ساخت انواع انگشترهای مردانه و زنانه، گردنبند، دستبند و...
- جوشکاری
- سوار کردن و نصب قطعات مختلف
- معرفی کاربردی انواع ابزار و روش‌های پرداخت و آماده‌سازی نهایی
- آشنایی با روش‌های کلی فروش زیورآلات دست‌ساز

همچنین یکی از نیازهای سازندگان زیورآلات انواع ساخته‌های قلم‌زنی است که علاقه‌مندان می‌توانند در دوره آموزش قلم‌زنی آموزشگاه آزاد هنری قدیمی نیز شرکت نمایند.

تصاویر زیورآلات: دست‌سازه‌های استاد میلاد عرب

آموزشگاه آزاد هنری قدیمی

logo-samandehi
بالا