https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

معرفی کلاس آموزش نقاشی مدرن

معرفی دوره آموزش نقاشی مدرن

یکی از اهداف مدرس در دوره نقاشی مدرن استفاده از کیفیت فرمی برای برتری جستن از بازنمایی فرم هنری که این شامل ترکیب و شناخت رنگ‌ها و حتی فرآیند خلق اثر هنری نیز می‌شود. در نگاه اول کشیدن نقاشی‌های آبستره در نظر بسیاری سهل و ممتنع است در حالیکه وقت و انرژی زیادی برای آفرینش آنها صرف می‌شود.

نقاشی‌های انتزاعی و آبستره سرشار از رنگ، اشکال و طرح‌هایی هستند که لزوما شبیه به هیچ چیز نیستند و کمتر به شی مشخصی در دنیای واقعی شباهت دارند؛ اگر چه می‌توانند نمایانگر شیئی در دنیای واقعی باشند ولی این اشیا به گونه‌ای تحریف شده و تغییر شکل داده اما تغییر ماهیت نداده‌اند.

در طی دوره‌های آموزشی هنرجو باید بتواند  پس از آشنا شدن با تاریخ هنر معاصر و درک مفاهیمی چون انتزاع، آبسترکت و... عواملی را از محیط طبیعی و یا مصنوعی انتخاب و پس از طراحی واقع گرا، آن را به شکل عوامل هندسی تحلیل نموده و سپس طرحی موزون و هماهنگ ایجاد کند.

علاوه بر تفاوت آشکار سبک و موضوع که هنرمندان نوگرا را از هنرمندان سنتی جدا می‌کند، نو آوری بسیاری از مواد نقاشی است. رنگ اکریلیک، بافت‌ها و ساخت مدیوم‌های متفاوت برای استفاده هنرمندان نوگرا است.

بنابراین هنرجو در طی دوره، آشنایی با مواد و ابزارها و ایجاد بافت‌ها و مدیوم‌های متفاوت را خواهد آموخت که منجر به خلق آثار میکس مدیا و همینطور سبک‌های متفاوت می‌شود. هدف نهایی را می‌توان کمک به ایده پردازی هنرجوی علاقه‌مند به هنر معاصر برای رسیدن به فضا و آثار شخصی و کانسپت دانست.

این دوره بصورت پایه هنر مدرن شامل هفت جلسه سه ساعته با رویکرد کاربردی در هنرهای معاصر شامل مطالب زیر می‌باشد:

- مبادی سواد بصری
- رنگ شناسی؛ چرخه رنگ
- رنگ شناسی؛ کنتراست‌ها
- کمپوزیسیون: ارزش‌های نوری در ترکیب‌بندی، بافتو ترکیب‌بندی، رنگ و ترکیب بندی
- سطح و رنگ
- مبحث نظری انتزاع و هنر مدرن
- آشنایی با مواد و تکنیک‌ها
- چگونگی تبدیل فضای رئالیستی به انتزاعی؛ ساده کردن
- ایده‌پردازی و خلاقیت
- اجرا بر اساس فضای شخصی

هنرجویان علاقه‌مند به هنر معاصر جهت تکمیل مهارت تکنیکی و تسلط بر به کار گیری ابزار جهت ایجاد بافت و آثار میکس مدیا و... در آثار مدرن، پس از این دوره می‌توانند دوره خود را تمدید و مهارت خود را تا سطح حرفه‌ای جهت رسیدن به ارائه آثار شخصی ادامه دهند.

وسایل مورد نیاز این دوره:

1- بوم یا مقوای مخصوص اکریلیک با ابعاد انتخابی
2- اکریلیک با حداقل رنگ‌ها شامل:
- Titanium White
- Black
- Cadmium Red
- Cadmium Yellow
- Ultramarine Blue
- Sky Blue
- Phthalo Green
- Yellow Ochre
- Flesh Tint
- Violet
- Alizarin Crimson
- Burnt Sienna
3- قلم‌مو
تخت: 0، 2، 6، 10، 14
گرد: 0، 1، 3
4- حوله یا دستمال با جذب کافی آب
5- پالت یکبار مصرف

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
گروه آموزش طراحی و نقاشی

logo-samandehi
بالا