https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

گروه هنری پیکامیس

معرفی گروه هنری پیکامیس

با توجه به استقبال هنرجویان از برنامه­های گروهی پیشین و پیگیری جهت ادامه روند فعالیت‌ها و نشست‌ها، آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی به منظور ارتباط همیشگی علاقمندان به هنر با آموزشگاه، مدرسین و هنرمندان و جهت ایجاد انگیزه فعالیت مستمر و تمرین شیوه حرفه­‌ای فعالیت­های هنری، اقدام به تشکیل گروه هنری پیکامیـس " Picamis " نموده است.

به منظور دستیابی به اهداف آموزشگاه، همواره سعی شده تا با برگزاری انواع کارگاه‌های آموزشی، راهنمایی و ارایه مشاوره در خرید دوربین عکاسی دیجیتال با توجه به نیاز عکاس، برگزاری کلاس‌های رایگان آشنایی با انواع دوربین‌های عکاسی و شناخت منو دوربین­‌های دیجیتال و آموزش نحوه عکس‌برداری با موبایل، قدمی کوچک برای علاقمندان این حوزه از هنر برداشته شود. گروه پیکامیس نیز در راستای تکمیل اهداف آموزشگاه و ارتقای آن پس از دوره‌های آموزشی، در خصوص هنرجویان و علاقمندان مستقل و خود آموخته به هنر عکاسی تشکیل شده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تکمیل کادر فنی و هنری این گروه از بین هنرجویان و عموم علاقه‌مندان، فعالیت گروه هنری پیکامیس در سایر حوزه­‌های هنری نیز آغاز می‌گردد و اخبار آن به تدریج به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.

 فعالیت‌های پیکامیس در حوزه عکاسی:

تکمیل برنامه‌های آموزشی و حمایتی آموزشگاه از هنرجویان و دیگر علاقه‌مندان به صورت اجرای هفتگی و ماهانه برنامه‌های گروهی  ( با توجه به برنامه ) از مهم­ترین فعالیت­‌های گروه خواهد بود.

این برنامه­‌ها شامل سمینار وکارگاه­های تخصصی آموزشی، نشست­‌های نقد، بررسی و تحلیل عکس، برنامه‌های گروهی عکاسی، بازدید از نمایشگاه‌های هنری به منظور آشنایی با هنرمندان و ارتقای نگرش هنرجویان در مفهوم هنر عکاسی و اصول حرفه‌ای ارایه آثار، اقتصاد در عکاسی، تورهای تخصصی عکاسی داخل و خارج شهر با توجه به فصول، مناسبت‌ها و همچنین در آینده نزدیک تورهای عکاسی خارج از کشور، ارایه اطلاعات مربوط به جشنواره‌ها و مسابقات عکاسی داخلی و خارجی، ارایه خدمات مشاوره‌ای، برگزاری نمایشگاه‌ حرفه‌ای، معرفی موضوع مشخص ماهانه عکاسی و گزینش عکس و نقد برتر، نشست‌های منظم و مربط با حوزه تجسمی و... به­ صورت مستمر می­‌باشد. لازم به ذکر است حداقل یکی از مدرسین آموزشگاه در هر یک از فعالیت‌ها به عنوان ناظر و همراه جهت افزایش کیفیت برنامه و آموزش‌های حین فعالیت حضور خواهند داشت.

پیکامیس از هنرجویان دپارتمان آموزش عکاسی، دانشجویان، مدرسین و عموم علا‌قه‌مندان به هنر عکاسی دعوت می‌نماید با عضویت در این گروه ضمن استفاده از مزایای آن، در پیشبرد هدف اصلی آموزشگاه و پیکامیس یعنی " افزایش سطح دانش تجسمی و نگرش بصری جامعه علاقمندان به عکاسی و هنرهای تجسمی " مشارکت نمایند.

 

مزایای عضویت در پیکامیس:

 • در صورت فعالیت مستمر، جدی و حرفه‌ای اعضا، این نوید داده می‌شود برای دریافت حمایت‌های حقوقی تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضا و گروه پیکامیس را با هسته علمی و پژوهشی آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی و اساتید دلسوز و کاردان برای فعالیت‌های سراسر کشور و همچنین بین‌المللی در گروه‌ها و انجمن‌های مصوب هنری آن وزارت ثبت گردند.
  - صدور کارت عضویت
 •  اعطای تخفیف به اعضا جهت شرکت در کارگاه‌ها، نشست‌ها، سمینارهای و... 
 •  همراهی مدرسان و اساتید آموزشگاه در تورهای عکاسی و دیگر فعالیت‌ها به منظور ارتقای سطح علمی و تجربی اعضا و رفع مشکلات و سوالات.
 •  هماهنگی با نهادهای انتظامی جهت اخذ مجوزهای قانونی لازم به منظور اطمینان خاطر در برنامه‌های گروهی عکاسی داخل و خارج از شهر.
 • امکان حمایت از مالی، مشورتی، هماهنگی جهت امور نمایشگاه‌ها، صدور معرفی نامه، توصیه نامه، اخذ مجوز انتظامی انفرادی و... به اعضای جدی و مشتاق و دارای  پروپوزال مناسب.
 •  معرفی شیوه‌های حرفه‌ای ارایه آثار و مباحث مرتبط با فروش اثر و اقتصاد در هنر؛ همچنین نحوه عقد قرارداد جهت فروش آثار.
 •   امکان همکاری هنرجویان مستعد در پروژه­های اجرایی مدرسین به­ عنوان کارآموز و یا همکار.
 •  ارایه مشاوره تخصصی در راه‌اندازی استودیو عکاسی و انجام پروژه‌های عکاسی.
 •  اطلاع رسانی مسابقات و جشنواره‌های داخلی و بین المللی به اعضا.
 • راهنمایی و مشاوره در انتخاب آثار اعضا و ارایه راهکار جهت اصلاح عکس‌ها برای شرکت در مسابقات و نمایشگاه‌ها.
 • امکان اختصاص گالری شخصی بر روی سایت آموزشگاه جهت ارایه پورتفولیو اعضا.

 

انواع عضویت:

 •  عضویت افتخاری (A): این اعضا بدون پرداخت حق عضویت بصورت مدعو انتخاب می‌گردند.
 • عضویت ممتاز (B): این اعضا از بین علاقه‌مندان، هنرجویان ممتاز، مستعد آموزشگاه و خارج از آموزشگاه و اعضای فعال گروه پیکامیس می‌باشند که در پرداخت حق عضویت مشمول تخفیف خواهند گردید.
 • عضویت عادی (C): این عضویت ویژه عموم علاقه‌مندان که در دو گروه فوق نمی‌باشند و ملزم به تمدید عادی عضویت خود می‌باشند.

  

شرایط عضویت در گروه:

 • عضویت برای کلیه علاقمندان به هنر آزاد می­ باشد.
 • اعضای گروه باید در برنامه‌های معرفی شده گروه حضور فعال داشته باشند. 
 • عضویت در گروه با پرداخت هزینه حق عضویت خواهد بود

- پس از اتمام مدت عضویت امکان تمدید آن وجود دارد
- پس از اتمام مدت عضویت مزایای عضویت شامل حال اعضا نخواهد بود 

 

علاقه‌مندان به عضویت در گروه پیکامیس  می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مراحل عضویت به آموزشگاه مراجعه و یا از طریق سایت اقدام نمایند.

عضویت در پیکامیس

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
دپارتمان آموزش عکاسی
گروه هنری پیکامیس

logo-samandehi
بالا