https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

آموزش مجازی

برگزاری کلاس‌های آموزشی بصورت مجازی

با توجه به شرایط بوجود آمده به ناشی از پاندمی ویروس کرونا و لغو آموزش‌های حضوری جهت امنیت سلامت جامعه، استفاده از امکانات موجود بر بستر فضای وب کمک شایانی به پیشبرد اهداف آموزشی خواهد نمود. بر همین اساس کلاس‌هایی که از نظر فنی و محتوایی امکان برگزاری به صورت آموزش از راه دور را داشته و خدشه‌ای به محتوای آموزشی وارد نگردد ضمن هماهنگی قبلی با هنرجویان به صورت وبینار برگزار خواهد شد.

این حالت از آموزش هیچ تفاوتی با آموزش حضوری نخواهد داشت و مدرس محتوای جلسه را همانند کلاس حضوری از طریق فضای وب برای هنرجویان تشریح خواهد نمود. در این آموزش هنرجویان حاضر در کلاس می‌توانند فراخور نیاز صفحه مانیتور، تخته کلاس، فایل‌های آموزشی، صوت و تصویر مدرس را بصورت همزمان و آنلاین دریافت نمایند و در صورت داشتن هرگونه سوال آن را مطرح و پاسخ مدرس را دریافت نمایند.

به همین منظور هنرجویان با توجه به ملزومات هر کلاس به صورت مستقیم از امکانات سایت اسکای روم و یا نرم‌افزار Adobe Connect برای حضور در کلاس استفاده خواهند نمود. لازم است جهت بهره‌مندی از این امکان پیش از حضور در کلاس اقدام به بررسی سخت‌افزاری خود و همچنین نصب نرم‌افزار مربوط به کلاس نمایند.در هر یک از دو نوع کلاس معرفی شده قابلیت استفاده در کامپیوترهای دسکتاپ، لپ‌تاپ و همینطور گوشی‌های هوشمند تلفن وجود دارد ولی پیشنهاد ما استفاده از لپ‌تاپ و یا گوشی هوشمند به دلیل دارا بودن همزمان دوربین به عنوان وبکم، میکروفن، بلندگو و صفحه نمایش است. در صورت تمایل به استفاده از کامپیوترهای دسکتاپ لازم است میکروفن و وبکم نیز قبل از شروع کلاس تهیه و نصب گردد.

 

نرم‌افزار Adobe Connect:

دانلود نرم‌افزار ویژه Windows

دانلود نرم‌افزار ویژه Mac

دانلود نرم‌افزار ویژه IOS

دانلود نرم‌افزار ویژه Android

هنرجویان برای شرکت در کلاس یا کارگاه‌های آموزش آنلاین لینک اختصاصی ارسالی از طرف آموزشگاه را در ساعت مقرر برگزاری کلاس در برنامه Adobe Connect و یا چنانچه کلاس بر بستر اسکای روم برگزار شود به طور مستقیم در مرورگر خود وارد کرده و سپس در صفحه باز شده چنانچه کلاس در بستر Adobe Connect باشد:

ضمن انتخاب گزینه Guest‌، نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی درج نمایند سپس با زدن دکمه ورود مدرس بر اساس نام هنرجو ضمن انجام حضور و غیاب اجازه ورود به هنرجو خواهد داد و پس از آن هنرجویان وارد کلاس مجازی شده و آماده شروع کلاس از طرف مدرس خواهد بود و چنانچه کلاس بر بستر اسکای روم باشد:

نام کاربری و رمز ورودی که از طرف آموزشگاه پس از ثبت‌نام و همراه با لینک حضور در کلاس ارسال می‌گردد را ثبت و از طریق مرورگرخود مستقیم وارد کلاس می‌گردند.

همچنین در صورت نیاز با توجه به وضعیت اینترنت جهت استفاده بهینه از فضای مجازی و راحتی دسترسی به اپ‌هایی چون اسکایپ و واتس‌اپ نیز به عنوان گزینه‌های جایگزین استفاده می‌شود.

از آنجاکه زمان آغاز و پایان هر کلاس پیش از شروع کلاس در برنامه تعریف شده است هنرجویان لازم است دقیقا مطابق زمانبندی اعلامی برای حضور در کلاس اقدام نمایند. 

لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در برقرار ارتباط پیش از هر کلاس با شماره تلفن 09392515496 تماس حاصل نمایید.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی

logo-samandehi
بالا