https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

سرگذشت یک زندگی

انتشار کتاب " سرگذشت یک زندگی " به قلم استاد نصرالله کسرائیان

نصرلله کسرائیان آموزشگاه قدیم آموزش عکاسی آموزش عمق میدان کتاب عکس آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس نقد عکس کلاس‌های آموزش عکاسی در تهران مدرسه عکاسی هنرهای تجسمی عکاسی طبیعت عکاسی مستند اجتماعی عکاسی منظره عکاسی اقوام

 
زندگی‌نامه نصرالله کسرائیان
 

نصرالله کسرائیان متولد ۱۳۲۳ در شهر خرم‌آباد و فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران است. علاقه او به عکاسی از دوران تحصیلش شروع شد، اما سال دوم دانشگاه زمانی که با یک عکاس فرانسوی آشنا شد، تکنیک‌ها و ایده‌های جدیدی به ذهنش خطور کرد و عکاسی را به طور جدی شروع کرد.

کسرائیان با تلاش و پشتکار زیاد، “عکاسی قوم‎شناسی” را در سطحی گسترده انجام داده است. او نخستین عکاس ایرانی است که اقدام به چاپ کتاب عکس نموده و کتاب‌های پرفروش و با تیراژ بالا دارد.

ترجمه کتاب “تکنیک عکاسی” نوشته آندریاس فی نینگر یکی دیگر از کارهای اوست. این کتابی به‎عنوان یکی از معروف‌ترین کتاب‌های مرجع عکاسی بیش از ۵۰ هزار نسخه از آن تا به حال به فروش رسیده است و به عنوان منبع آزمون برخی مراکز نیز معرفی می‌گردد.

از آثار نصر‌الله کسرائیان تا به حال کتاب‌های زندگی، از کودکی، سرزمین ما ایران، ترکمن‎‏های ایران، دمــاوند،  اصفهان، عشایر ایران، تخت جمشید، کردهای ایران، تهران، شمال، جنوب، طبیعت ایران، یادداشت‌ها -کشتی، کویر، در و پنجره، بلوچستان، معماری ایران، ماسوله، ابیانه، درنگ، برکناره و گذار منتشر شده است که کتاب “سرزمین ما ایران”، یکی از موفق‌ترین مجموعه عکس‌های کسراییان است. کتاب کویر او نیزحاصل ۳۰ سال عکاسی از کویرهای ایران است و کتاب «گزارش یک زندگی» آخرین کتاب عکس این استاد و پیشکسوت عکاسی است به تازگی توسط نشر نظر انتشار یافته است.

 آثار استاد کسرائیان در نمایشگاه‌های متعددی در داخل و خارج از کشور از جمله در ایران، انگلستان، فرانسه، اتریش، سوئد، کانادا، هلند، بلژیک و ایالات متحده به نمایش گذاشته است.

گفتنی است؛ شبی با نصرالله کسرائیان و رونمایی کتاب "گزارش یک زندگی" به قلم این هنرمند، ساعت ۱۸ تا ۲۱ چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت در گالری " اُ " به نشانی خیابان ویلا (استاد نجات اللهی)، کوچه خسرو، پلاک ۴۶ برگزار می‌شود.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی

دپارتمان آموزش عکاسی

{plusone}

* متن برگرفته از پایگاه یافته

logo-samandehi
بالا