https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان " پرسه‌های بی عبور "

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان

پرسه‌های بی عبور

 

دپارتمان آموزش عکاسی آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی در راستای رسالت آموزشی و فرهنگی خود و همچنین حمایت از هنرجویان و عموم علاقه‌مندان به هنر عکاسی نمایشگاه گروهی عکس " پرسه‌های بی عبور " را برگزار می‌نماید. در این نمایشگاه تعداد 30 قاب از آثار آقایان علی نعمانی‌پور، بابک آزادبخت، شایان علیخانی، امیرحسین محمدکریمی، آرش معصومی و خانم مهسا افتخارنظام به نمایش در خواهند آمد. همچنین بخشی از عواید فروش آثار جهت حمایت از و همدلی با کودکان سندرم داون به  کانون خیریه سندرم داون ایران " اختصاص می‌یابد.

  نمایشگاه گروهی عکس پرسه‌های بی عبور آثار عکاسی هنرجویان و علاقه‌مندان به عکاسی تحت نظارت آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی و استاد محمد قدیمی

 {plusone}

{tortags,486,1}

 

قاب نخست به قلم علی نعمانی‌پور:

قصه‌ای ساده هست و البته تکراری. عوارضش، ولی، ناب احساس می‌شود. قصه را چرا، ولی آن چه احساس می‌شود را کسی قادر نبود برایت تعریف کند. تو هم جز خود آن سناریو - آن هم سرد، بی‌حس، و بی‌فایده - قصه‌ای برای بعد از خودت نخواهی داشت. زبان از مهم ترین‌های این قصه ناتوان است؛ هر کس خودش باید تجربه‌اش کند. مهم‌ترین حرف‌ها قابل گفتن نیست. و این قاب‌ها پر از حرف‌هایی هست هرچند عکس بیانگر همه واقعیت نیست.


با ما گفتگو می‌کنند آدم‌های عکس‌ها، وقتی به دوربین‌مان خیره شده‌اند، با چشم‌هاشان.
رابطه بینمان، ولی، محدود است به همین نگاه‌ها مان،
آن‌ها روزی روزگاری به لنز،
و ما همیشه به عکس‌ها.
در پشت ویزور دوربین‌مان مخفی می‌شویم، همه آن لحظاتی که به هر دلیل با آدم‌های روبروی لنز راحت نیستیم. دوربین می‌شود نقابی بر چهره ناآرامم، تا آن زمان که دوست می‌شویم ما، ما و آدم‌های آن سوی ویزور. نقاب را پس می‌زنیم. و اگر نه، حالا حالاها عکاسی می‌کنیم.

و ما
مهسا افتخار نظام
آرش معصومی
شایان علیخانی
بابک آزاد بخت
امیر حسین محمد کریمی
علی نعمانی پور

در پرسه‌های بی عبور بر آن شدیم تا احساسات و نگاهمان از دنیای اطراف را، در مجموعه 30 قاب ارائه کنیم. دنیایی که سوژه و عکاس گاها دیالوگ‌های ناب با هم تبادل می‌کنند. با ما گفتگو می‌کنند آدم‌های عکس‌ها وقتی به دوربین‌مان خیره شده‌اند با چشم‌هایشان و یا تصویر طبیعت در ایستایی و سکون، ما محو اشعاری هستیم که در سکوت طبیعت جاریست.

جهت همدلی و نزدیک شدن به دنیای فرشته‌های آسمانی، بخشی از درآمدهای حاصل از فروش قاب‌های این مجموعه جهت "  کانون خیریه سندرم داون ایران " هزینه خواهد شد. امیدواریم تا گام‌های کوچکمان ارزش‌گذاری بر جامعه‌ای باشد که از نگاه ما شناخته نشده‌اند.

سندرم داون چیست؟

نمایشگاه گروهی عکس پرسه‌های بی عبور
نگارخانه آفرینش نور
تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار ایت الله کاشانی، بعد از تقاطع ستاری، جنب شهر کتاب، فرهنگسرای نور.

آیین افتتاحیه:
شنبه 22 آبان از ساعت 16 لغایت 20 - شرکت عموم علاقه‌مندان عزیز آزاد است

بازدید:
23 آبان ماه تا 4 آذر از ساعت 9 تا 18

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
دپارتمان آموزش عکاسی

 

logo-samandehi
بالا