https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

بارش شهابی اسدی 1396

عکاسی از رویداد بارش شهابی اسدی
26-27 آبان 1396

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی آموزش عکاسی نجومی آموزش عکاسی حرفه ای کلاس آموزش عکاسی مقدماتی و تخصصی با رویکردی متمایز در خلاقیت در کلاس آموزش عکاسی نگاه عکاسانه و کلاس های فتوشاپ تخصصی عکاسان و طراحی آلبوم دیجیتال و آموزش عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

هر سال در آبان ماه شاهد بارش شهابی اسدی هستیم. این پدیده در سال جاری بین 26 تا 28 آبان ماه قابل رویت خواهد بود. علاقه‌مندان به نجوم و عکاسی نجومی می‌توانند از غروب جمعه 26 آبان ماه اقدام به رصد و عکاسی از این پدیده زیبا نمایند. ماه نیز اندکی پس از غروب خورشید آسمان را ترک خواهد نمود که شرایط ایده‌آلی را برای عکاسی و رصد آسمان فراهم خواهد کرد. 

عکاسی نجحومی از بارش شهای اسدی آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی دپارتمان آموزش عکاسی حرفه ای کلاس های آمزوش عکاسی تخصصی نجومی و آسمان شب

برای مشاهده شهاب‌ها کافی است به نقطه‌ای با آلودگی نوری کم و شرایط جوی مناسب رفته و به سمت شرق آسمان نگاه نمایید. عکاسی از این پدیده با لانگ اکسپوژر به راحتی انجام می‌پذیرد، حال چه در نماهای ترکیبی با چشم‌انداز زمینی و و ثبت نقطه‌ای ستارگان و چه به صورت عکاسی با تکنیک رد ستارگان Star Trail.

بهترین زمان برای عکاسی و همچنین مشاهده این پدیده نیمه شب جمعه 26 آبان تا صبحگاه شنبه 27 آبان می‌باشد. باید بدانیم که ZHR یا تعداد شهاب‌های قابل مشاهده در اوج بارش شهابی اسدی بطور تقریبی 20 شهاب در ساعت می‌باشد.

در صورت تمایل به عکاسی از این پدیده و نیاز به راهنمایی بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
دپارتمان آموزش عکاسی حرفه ای

logo-samandehi
بالا