https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

جشنواره بین‌المللی اهدای خون

جشنواره بین‌المللی اهدای خون

دومین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری اهدای خون، با عنوان « مرا هزار امید است و هر هزار تویی » در دو بخش عکس و فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ایی برگزار خواهد شد. متقاضیان شرکت در بخش عکس با توجه به محورهای جشنواره می‌توانند آثار خود را در دو بخش تک عکس و مجموعه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. مجموعه عکس به آثاری گفته می‌شود که موضوع و داستان واحدی دارد و از زوایای مختلف و پیوسته عکس گرفته شده است. هر شرکت کننده می‌‌تواند ۱۰ تک عکس و ۱ مجموعه عکس بین ۳ تا ۸ فریم را به دبیرخانه ارسال نماید که جداگانه در بخشی با عنوان مجموعه عکس داوری خواهند شد.

طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره عکس‌های که با تلفن همراه نیز گرفته شده‌اند پذیرفته و در بخشی مجزا داوری خواهند شد.

شرایط فنی آثار و مقررات شرکت در بخش عکس:
 
1- کلیه اقشار جامعه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
2- تمامی شرکت کنندگان جهت شرکت در جشنواره باید ابتدا ثبت نام اولیه را در سایت رسمی جشنواره به نشانی festival.ibto.ir انجام داده و در پایان ثبت‌نام، نام کاربری و رمز عبور خود را برای تمامی مراحل بعدی جشنواره نزد خود حفظ کنند.
3- آثار ارسالی بدون کار گرافیکی و ویرایشی باشد.
4- در این جشنواره رقابت میان تک عکس و مجموعه عکس صورت می‌گیرد.
5- هر شرکت کننده می‌‌تواند ۱۰ تک عکس و ۱ مجموعه عکس بین ۳ تا ۸ فریم را به دبیرخانه ارسال نماید.
6- آثار ارسالی می‌‌توانند رنگی یا مونوکروم بوده و با هر قالبی ثبت شده باشند اما در نهایت باید به صورت یک فایل Jpeg که اندازه ضلع بزرگ آن حداقل Pixel1500 (در عکس‌های افقی Width =1500 pixel و در عکس‌های عمودی Height =1500 pixel باشد) و حجم فایل ارسالی از ۲ مگابایت تجاوز نکند. همچنین رزولوشن عکس‌ها را تغییر ندهید و با همان رزولوشنی که دوربین شما خروجی می‌دهد، ارسال نمایید.
7- شرکت کننده در جشنواره به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.
8- پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به بخش مسابقه، باید اندازه بزرگ و اصلی اثر جهت ارائه در نمایشگاه و چاپ کتاب از صاحب اثر به دبیرخانه تحویل داده شود عكس بر روي فوم ارسال شود. (به صورت رول و تا شده نباشد) و بدیهی است عدم تحویل اندازه مناسب در مهلت مقرر، منجر به حذف صاحب اثر از فهرست پذیرفته شدگان در جشنواره و چاپ اثر در کتاب و ارائه در نمایشگاه خواهد شد.
9- برگزار کننده جشنواره می تواند آثار را با ذکر نام صاحب اثر در قالب‌های مختلف مورد استفاده قرار دهد.
10- آثار راه یافته به بخش مسابقه در قالب کتاب به چاپ خواهد رسید و جهت اهداف آموزشی جشنواره، یک نسخه از این کتاب به تمامی شرکت کنندگان جشنواره اهدا خواهد شد.
11- ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره است.
12- آثار بدیع، بروز، خلاقانه و ایده محور در اولویت انتخاب هستند.
13- دبیرخانه جشنواره به اطلاع می‌رساند سایت جشنواره به نشانی  festival.ibto.ir در دسترس عموم قرار گرفت علاقمندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت مراجعه کرده و بعد از تکمیل فرم در بخش "ثبت نام در جشنواره" اثر خود را به ایمیل جشنواره به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند
دبیرخانه خاطرنشان می‌سازد اثر ارسالی می‌بایست مقررات ذکر شده در آیین نامه جشنواره را در بر داشته باشد.
 
گاه شمار جشنواره:

آغاز ثبت‌نام از طریق سایت جشنواره: 15 فروردین 97
آخرین مهلت ارسال آثار: 15 اردیبهشت
برگزاری جشنواره: 24 خرداد تا 9 مرداد
اختتامیه و مراسم معرفی و اهدای جوایز آثار برتر: 9 مرداد مقارن با روز ملی اهدای خون

logo-samandehi
بالا