https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

بزرگترین ماه گرفتگی قرن و ثبت ماه خونین

بزرگترین ماه گرفتگی قرن و عکاسی از ماه خونین

بزرگترین ماه گرفتگی قرن و عکاسی از این پدیده زیبا

شامگاه جمعه 5 مرداد 1397 شاهد ماه گرفتی می‌باشیم که با طول 103 دقیقه و تفاوت 1 دقیقه نسبت به ماه گرفتگی بعدی که 102 دقیقه خواهد بود عنوان بزرگترین ماه گرفتگی قرن را به خود اختصاص داده است. این ماه گرفتگی از ساعت 21:44:49 دقیقه جمعه 5 مرداد 1397 آغاز شده و ماه که در صورت فلکی جدی قرار دارد، وارد نیم سایه زمین شده و 3:58:37 بامداد شنبه 6 مرداد نیز با پایان گرفت نیم سایه، انتهای این پدیده محسوب می‌شود. آغاز گرفت کلی این پدیده 00:00:15 بامداد جمعه و اوج این گرفت 00:51:44 است.

عکاسی از این پدیده نجومی یکی از جذابیت‌های ماه خونین خواهد بود و به علاقه‌مندان توصیه می‌کنیم این رخداد را از دست ندهند. با توجه به تجهیزات و موقعیت مکانی می‌توان برای عکاسی از این پدیده برنامه‌ریزی مناسبی کرد و عکس‌های بدیعی ثبت نمود.

حتما توصیه می‌کنیم با استفاده از برنامه‌هایی مانند MoonCalc و Photopills‌ برنامه عکاسی خود ترتیب داده و آماده گردید. در عکاسی از خسوف نسبت به خواست عکاس روش‌های متعددی را می‌توان استفاده نمود. با توجه به طول مدت این گرفتگی قطعا ثبت با وقفه‌های زمانی یکی از گزینه‌های مناسب می‌باشد. توجه داشته باشیم که ماه مانند یک سوژه متحرک برای ما ما محسوب می‌شود لذا سرعت‌های شاتر پایین باعث کشیدگی در ثبت ماه خواهد بود. لذا میتوان در گرفت کامل محدوده تنظیمات را بصورت ( 1/125 S و 200 ISO و 11 f ) به عنوان نقطه شروع تنظیمات در نظر گرفت.

مشاهده گروهی:

به همین منظورعلاقه‌مندان می‌توانند برای رویت گروهی این پدیده زیبا و همچنین عکاسی از این رخداد جمعه ساعت 22 در محل برج میلاد  مقابل مرکز همایش ها حضور یابند.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
دپارتمان آموزش عکاسی حرفه ای

 

logo-samandehi
بالا