https://academyarte.com/templates/jm_iliya/images/logo-loading.gif

بارش شهابی جوزایی

بارش شهابی جوزایی

آموزش عکاسی نجومی در بهترین کلاس آموزش عکاسی معتبر غرب تهران آموزشگاه آزاد هنری قدیمی بهترین آموزشگاه عکاسی تهران با کلاس آموزش عکاسی پایه و کلاس آموزش عکاسی پیشرفته عکاسی از بارش شهابی جوزایی

بارش شهابی جوزایی ( دو پیکر - Gemini )

سیارک فایتون که حدودا هر 43 سال از مدار زمین به دور خورشید عبور می‌کند عامل بارش شهابی جوزایی یا دوپیکر یا GEMINI‌ می‌باشد. این بارش یکی از پرشمارترین بارش‌های شهابی است که در اوج بارش حدودا 120 شهاب را می‌توان مشاهده نمود.

بارش شهابی جوزایی امسال در 22 و 23 آذر به اوج خود خواهد رسید که پس از غروب ماه که حدودا در روز پنجشنبه 22 آذر ساعت 21:20 و جمعه 23 آذر 22:20 می‌باشد این پدیده نجومی زیبا به خوبی قابل مشاهده و عکس‌برداری است. باید بدانیم امتداد حرکت شهاب‌ها به سمت صورت فلکی جوزا است که هر چه به آن نزدیکتر باشد طول شهاب‌ها نیز به دلیل حرکت به سمت ناظر زمینی کوتاه‌تر خواهد بود. درساعت 21 پنجشنبه و نگاه به حدودا شرق آسمان به راحتی می‌توانید صورت فلکی شکارچی را بیابید که صورت فلکی جوزا در سمت چپ آن قرار دارد. در این بارش احتمال مشاهده آذرگوی‌های زیبا بیشتر است.

عکاسی از این پدیده نیز جذابیت‌های خود را دارد. فقط توجه داشته باشید که حتما حداقل‌ها را رعایت نمایید. مثلا از سه‌پایه مناسب، فوکوس دقیق بی‌نهایت (توجه داشته باشید در عکاسی دیجیتال انتهای رینگ فوکوس محسوب نمی‌شود)، ریموت یا دست کم استفاده از Self Timer‌ و فاصله کانونی مناسب بهره بگیرید.

رصد و عکاسی پر شهاب و لذت بخشی داشته باشید.

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی قدیمی
دپارتمان آموزش عکاسی حرفه ای

logo-samandehi
بالا